Milyen hibákat érdemes elkerülni tartós hajegyenesítés után?

A tartós hajegyenesítés fantasztikus megoldás azoknak, akik mindig szép, sima, egészséges kinézetű hajat szeretnének. Azonban az eredmény tartóssága nemcsak a fodrászod munkáján múlik – hanem azon is, hogyan ápolod a hajad a kezelést követően. Ebben a cikkben összegyűjtöttük a leggyakoribb hibákat, amelyeket jobb elkerülni, hogy a hajad sokáig megőrizze a csodás, egyenes formáját.

Miért fontos a megfelelő hajápolás a tartós hajegyenesítés után?

Amikor hajegyenesítés után elhagyod a szalont, a hajad puha, fényes és tökéletesen egyenes. Ahhoz, hogy ez az állapot hosszú ideig megmaradjon, elengedhetetlen a tudatos ápolás. Rossz szokásokkal viszont nagyon gyorsan tönkreteheted a frissen kezelt hajad struktúráját.

A megfelelő otthoni rutin segít:

  • Megőrizni az egyenességet

  • Fenntartani a haj hidratáltságát

  • Elkerülni a hajtöredezést

  • Meghosszabbítani a kezelés élettartamát

A leggyakoribb hibák, amiket kerülj el

1. Nem megfelelő sampon használata

Sokan nem is gondolnák, de a rosszul megválasztott sampon az egyik legnagyobb ellensége a tartós hajegyenesítés eredményének. A szulfátot és erős tisztító anyagokat tartalmazó samponok lebontják az egyenesítés során felvitt anyagokat, így a hajad gyorsabban visszagöndörödhet, vagy kiszáradhat.

Tipp:
Válassz szulfátmentes, kímélő formulát, amelyet kifejezetten kezelt hajra ajánlanak!

2. Túl gyakori hajmosás

A túl sűrű hajmosás szintén rövidítheti a kezelés hatását. A gyakori mosás nemcsak az ápoló anyagokat mossa ki, hanem a hajszálak nedvességtartalmát is csökkenti.

Mit érdemes tenni?

  • Próbáld meg heti 2-3 hajmosásra korlátozni a rutinod.

  • Ha szükséges, használj szárazsampont a haj felfrissítésére.

3. Hőformázók túlzott használata

Bár a hajad egyenes, sokan hajlamosak újra és újra vasalni, göndöríteni, ami teljesen felesleges, és hosszú távon csak roncsolja a haj szerkezetét.

Javaslat:
Hővédő spray használata nélkül soha ne alkalmazz hőformázót, de a legjobb, ha a kezelést követő hónapokban minimalizálod ezek használatát.

4. Nem megfelelő hajápoló termékek választása

Ha nem a hajad új állapotához illő termékeket használsz, az károsíthatja az elért eredményt. Egy enzymotherapy hajegyenesítő kezelés után például érdemes speciálisan erre a célra fejlesztett balzsamokat, pakolásokat és leave-in termékeket használni.

Mire figyelj a vásárláskor?

  • Szulfátmentesség

  • Hidratáló összetevők

  • Keratin- vagy enzimtartalom

5. Hajformázás nedves hajon

A nedves haj különösen sérülékeny, így ha azonnal fésülni, vasalni kezded, töredezést, tövénél gyengülést okozhatsz. Ez nemcsak a hajad szerkezetét roncsolja, de az egyenesített forma is hamarabb elveszhet.

Tipp:
Mindig hagyd, hogy a hajad természetes módon száradjon meg, vagy használj alacsony hőmérsékletű hajszárítót hővédő termékkel!

Hogyan őrizd meg a hajad szépségét tartós hajegyenesítés után?

A jó hír, hogy egy kis odafigyeléssel hosszú hónapokon át élvezheted a hajegyenesítés eredményét.

Alapvető ápolási szabályok:

  • Kímélő hajmosás, heti maximum 2-3 alkalommal

  • Szulfátmentes ápolószerek használata

  • Minimális hőformázás, hővédővel kombinálva

  • Éjszakai védelem: selyempárnahuzat vagy laza copf

  • Rendszeres hidratáló pakolások beiktatása

A enzymotherapy hajegyenesítő kezeléssel elért sima, ragyogó haj nem álom többé – de csak akkor marad tartós, ha te is odafigyelsz rá a mindennapokban.

Tartós hajegyenesítés – mert a változatosság újítóerővel bír, kezdd a hajkoronáddal!

Vannak, akik a szélben tündöklőn-elragadón lebegő göndör fürtök iránt sóvárognak, megint mások megválnának természetes hajgöndörségüktől – legalábbis ideiglenesen – , hogy belekóstolhassanak az egyenes hajjal rendelkezem érzésvilágába. Amennyiben ez utóbbiak közé soroljuk igényeinket, úgy érdemes a tartós hajegyenesítés mellett döntenünk. Hogy miért? Az elkövetkező néhány sorban ezt a kérdést igyekszünk körbejárni.

A hajegyenesítés tartós változata

Az ENZYMOTHERAPY hajegyenesítés, akár fél éven át tartó egyenességet is biztosít a kócos, göndör, avagy nehezen kezelhető haj számára. Amit a hajegyenesítés tartósnak minősített eljárásáról tudni érdemes:

·       ahogy a neve is egyértelműen mutatja: a kezelés tartós, nem állandó megoldást kínál

·       az enzimoterápiás hajegyenesítés nem változtatja meg a haj eredeti textúráját

·       a folyamat során a külső hajréteg (kutikula) van megcélozva

·       a kezelést követő néhány hónap elteltével a haj visszanyeri természetes hullámait, göndörségét

·       érdemes kipróbálni, ha szeretjük a változatos frizurákat

·       amennyiben beleszeretünk az új, egyenes hajjal rendelkező külsőnkbe, a hatás elmúltát követően van mód arra, hogy újra éljünk a hajegyenesítés ezen meglepően hatékony technikájával 

·       amennyiben eső éri az ily módon kiegyenesített hajat, az akkor is képes megőrizni fényes és egyenes tartását

·       egyes vélemények szerint a hajegyenesítés tartósabb mibenléte a szulfátmentes samponokkal történő hajmosással kissé megnyújtóztatható

·       a tartós hajegyenesítés biztosítja a göndör, hullámos, kócos haj hosszantartó egyenességét.

 

Ha kedvet kaptál egy frizuramódosító eljárásra, és göndör hajadat egyenessé varázsolnád, érdemes kipróbálnod a tartós hajegyenesítés módszerét!